1. Dolga in široka predstavitev življenja
Veliko kandidatov za delo zelo rado opisuje vse življenjske korake od osnovne šole do fakultete. Delodajalca to sploh ne zanima, zato takšne prošnje izloči.
2. Dolgočasna prošnja brez praktičnih dejstev
Če boste v prošnji opisovali katera teoretična znanja ste pridobili v šoli ali službi, pri tem pa ne boste povedali, kako ste to na konkretnem primeru uporabili v praksi in poželi uspeh, ste na listi za odstrel.
3. Niste izpostavili svojih prednosti
Če v prošnji ne boste izpostavili svojih prednosti, bo delodajalec mislil, da jih pač nimate. Koš.
4. Brez prepričljivega odgovora, zakaj se prijavljate
Delodajalci želijo vedeti, zakaj se prijavljate za določeno delovno mesto. Imate izkušnje in ste uspešni na tem področju? Ste ob branju oglasa dobili ideje, kako bi izboljšali poslovanje podjetja? Brez tehtnega razloga boste dobili tehtno zavrnitev.
5. Jezikovne nepravilnosti
Če bo vaša prošnja polna napak, tako jezikovnih kot slovničnih, se lahko kar poslovite od delovnega mesta. Nihče noče zaposliti človeka, ki se ne potrudi vsaj toliko, da bi napisal jezikovno neoporečno prošnjo.
6. Nikakor ne izpolnjujete zahtev
Če se prijavljate na mesto vodje prodaje, pri tem pa nimate nobenih praktičnih izkušenj iz prodaje in vodenja, ste pogoreli. Če ne izpolnjujete večine zahtev za delovno mesto, nima smisla, da prošnjo sploh pošiljate.
7. Napačni podatki
Če boste navedli napačen naziv delovnega mesta, za katerega se prijavljate, ali podjetja oz. delodajalca, boste med prvimi pristali v košu.
Pri pisanju prošnje se morate zavedati, da je ta papir odraz vaše osebnosti, zato temeljito premislite, kakšen vtis želite narediti na morebitnega bodočega delodajalca.